Рушник на весілля: енергетичний оберіг
Весільний рушник покликаний захищати молоду сім'я ю від пристріту, оберігати домашнє вогнище і зберігати сімейне щастя.
Раніше на весілля було прийнято вишивати рушники самостійно. Такого поняття як купити не було, а передавати або займати було не прийнято і вважалося поганою прикметою, яка збереглася до наших днів. Беручи чужий рушник, молода сім'я бере чужу долю. І єдиним винятком могли послужити рушники бабусь і дідусів, які прожили довге і щасливе життя. Але і тут не все так просто! Ці рушники не передавалися, а лише служили прикладом для вишивки. Дотримуючись хрестиків, молода дівчина брала їх добру енергетику і переносила її на власний рушник. При цьому не обов'язково було копіювати бабусину роботу повністю. Цілком достатня перенести якусь невелику її частину, що вже привносила в майбутній шлюб щастя і благополуччя.
Однак з приходом нових технологій і скасуванням багатьох традицій на сучасний лад, багато наречених від шлюбу годині або недосвідченість найчастіше купують подібний аксесуар, ніж наважуються на його створення власноруч. Маючи величезну різноманітність тканин, друкованих вишивок та рушників ручної роботи, представлених в магазинах, сучасні наречені лише не повинні забувати про деякі правила, які до цих пір актуальні.
При підборі рушника слід звернути увагу на його розміри. Рушник на весілля - це дорога життя, по якій пройде нова сім'я, міцно тримаючись за руку, і, щоб вона не була короткою і некомфортною, розміри рушника повинні бути приблизно два-три метри, а його ширина сорок-сорок п'ять сантиметрів.
Сам рушник повинен складатися з одного цільного шматка тканини. Він не повинен бути зшитим з двох і більше шматків. Сім'я повинна бути одним цілим і її дорога не винна перерізати. Рубців так само ніде не повинно зустрічатися. Це сімволізує зварювання подружжя і неміцне здоров'я.
Купуючи рушник ручної роботи, слід звернути увагу не тільки на його лицьову, а й на виворітну частина. Зовнішня сторона рушника для людей, а виворітна - для Бога. Обидві сторони повинні бути виконані акуратно без єдиного вузлика і переплутаних ниток. Кінець кожної нитки слід ховати під візерунок. Пам " ятайте, що перша частина - це дії, а друга - думки, і якщо вони не збігаються, то таке і буде сімейне життя.
Дуже важлива відмітна частина рушника в тому, що в центрі він обов'язково повинен бути білим і не мати ніякого візерунка. Це місце Бога, яке він освятивши своїм світлом і силою, роблячи дорогу молодої сім'ї легкої і просторою.
Загальна кількість рушників, яка буде потрібна на весіллі - чотири. Весільний або вінчальний рушник, «божнік» або рушник під ікони, рушник для гостей і рушник для зв'язку зв'язування рук. Всі вони різні і мають певний орнамент, який створений не тільки для декору, а й несе певне смислове навантаження. Так, наприклад, на весільному або вінчальним рушнику прийнято зображати рослинний орнамент. Виноград позначає багатство і достаток, калина - символ жіночого початку і краси, а дубове листя та жолуді - мужність і силу. Часто на вінчальних рушниках використовують зображення лілії, що означає любов і розуміння. Ні в якому разі на рушниках під ноги не можна використовувати зображення птахів або кілець, які уособлюють образ нареченого і нареченої, існує повір'я, що в такому випадку молоді самі топчуть своє щастя, яке у них могло бути. Дуже важливо на весільних рушниках в процесі вінчання або укладення шлюбу встати молодим на свої місця. Для цього, щоб у відповідальний момент не розгубитися, можна вишити ініціали нареченого і нареченої або більш уважно вивчити орнамент, він сам підкаже, кому і з якого боку необхідно зайняти місце.
Приймаючи рішення обвінчатися, молоді повинні пам " ятати, що вінчальний набір (без якого не проходить жодне таїнство) на відміну від вінчального рушника залишається у молодих, коли як сам рушник необхідно залишити в Церкві.
«Божнік» або рушник під ікону мають різновид за статевою ознакою. Так на рушниках для нареченої прийнято зображати квіткову тематику: троянди, гілки калини, народжу. Чоловічий схожий з вінчальним, і найчастіше прикрашається зображеними дубового листя, хмелю, жолудів. Так само на цих рушниках можуть бути присутніми різні геометричні фігури. «Божнікі» єдині рушники, які не заведено зберігати подалі від чужого погляду. У подальшому житті вони обрамляють ікони молодих і, як правило, знаходяться на видному місці в будинку.
Самим яскравим і барвистим рушником по праву вважається рушник для гостей. У нього немає жодних обмежень. На ньому може бути зображено все, що тільки може прийти в голову. Геометричний орнамент, рослинний орнамент, часто на рушниках під коровай зображують птахів (голуби, лебеді, павичі), які обов'язково повинні стикатися
- Дізнайтеся, ким був Миколай Мирлікійський за життя і що заборонено робити в день його пам'яті.
- Щорічно 6 грудня відзначають День збройних сил України. Це свято є спільним для усіх родів і видів військ. Традиційно у цей день нагороджують війcьковослужбовців, а також вшановують полеглих захисників.