Стильні вишиванки
Вишиванка - це не просто тренд, в ній міститься вся мудрість, хоробрість і любов українських жінок, зібрана за століття вельми складної побутової, соціальної та політичної ситуації в сім'ї і країні. Якою б важкою була доля прекрасної хранительки домашнього вогнища, головним пріоритетом завжди вважався захист своїх близьких від будь-яких життєвих негараздів. Саме цей посил полягає в кожному елементі вишиванки, причому в різних областях відповідно побутують різні думки про красу стібків, і про фасон, і про орнаменті, і навіть про кольорову гаму малюнка. Жіночі руки, що створюють візерунки на тканині, в минулому і зараз забезпечують захист власника вишиванки від пристріту і іншого зла.
І світовий подіум не виняток
У наше століття розвинених технологій, здавалося б, зовсім не складно купити звичайний зручний одяг, який можна носити щодня, однак для особливих випадків і не тільки майже в кожній українській хаті є вишиванка для будь-якого члена сім'ї - від новонародженого до глави. Найбільше люблять вишиті вироби, звичайно ж, жінки, так як нічого красивішого, традиційного і сповненого позитивної енергії просто не існує.
Модні жіночі вишиванки завойовують світові подіуми, змушуючи придивитися до цього одягу не тільки зірок, але і членів королівських сімей.
Королева Нідерландів з'єднання явилася у сукні із вишитими орнаментами на Олімпійських іграх.
Діта фон Тіз, Кейт Мосс, Ніколь Кідман вже висловили свою перевагу саме цьому предмету гардеробу, з'єднання з'явившись у вишитих виробах перед всесвітньої громадськістю. Не відстає від своїх колег і Тейлор Свіфт.
Будинок моди Valentino теж не залишив без уваги вишиванки, включивши їх в свою колекцію, і визнавши, що візерунки, створені українськими майстринями, є унікальним способом декорування одягу.
Патріотична, практична, але модна і навіть ексклюзивна
Вишиванка, як обов'язковий предмет одягу, відома ще з давніх часів. Згідно з дослідженнями вчених, вишитий одяг користувався попитом у шостому столітті, що підтверджують знайдені фігури, на яких викарбувана народна вишивка. У стародавні століття новонародженим було прийнято дарувати прикрашену відомим візерунком сорочку, що захищає маленького власника від поганих поглядів. Орнамент, як правило, розміщується на тих місцях, де одяг щільно стикається з тілом - на комірі, манжетах, подолі. Хоча зараз можна знайте вишиванки, де візерунки розташовуються на абсолютно різних елементів виробу, адже це красиво і стильно.
Відомо, що в Київській Русі функціонувала школа, заснована сестрою князя Володимира - Ганною, де навчали мистецтву вишивки, використовуючи золоті і срібні нитки в якості основних матеріалів. Сьогодні будь-який регіон може похвалитися власним оригінальним орнаментом, за яким просто дізнатися, звідки вишиванка родом. Щільно закріпившись на українських і світових подіумах, цей предмет захоплення заслужив схвалення професійних кутюр'є, звернувши загальну увагу на чудові зразки автентичної українського творчості.
- Безумовним хітом останніх років стала українська вишиванка.
- Сьогодні одяг з українською національною символікою і колоритом користується особливою популярністю не тільки в Україні.