День вишиванки: українська традиційна вишивка в сучасній моді
Вишивка зустрічається у багатьох культурах і її різноманітність вражає уяву. Українська вишивка не виняток: вона виділяється буйством фарб, символів і видів. Ми всі знаємо вишивку орнаментом, знаємо квіткову символіку «ружі», «чорнобривців» і «маків», але є і більш складна і вражаюча вишивка. Сучасні українські дизайнери використовують її, поєднуючи з новими ідеями і створюючи чудові колекції.
Талановито виконана вишивка - це розкіш, яка прикрасить будь-який вихідний наряд. Побачити сукні до підлоги або ошатні розшиті сорочки до самих п'ят з вишивкою зараз можна часто. Українські зірки щосили демонструють творіння вітчизняних дизайнерів, одягаючи подібні костюми на церемонії та публічні заходи. Вишиті сукні можуть бути як повсякденними легкими нарядами з льону або батисту, так і вечірньою сукнею з шовку та інших ошатних тканин. Такі луки часто доповнюються вишитими або плетеними аксесуарами ручної роботи.
Хто сказав, що вишиванка тільки для свят? Зараз в одязі з вишивкою можна знайти будь-який фасон і в будь-якому стилі. Навіть на роботу можна ходити в вишитому одязі і виглядати при цьому строго по дрес-коду. Бізнес-леді і прихильники класики з легкістю підберуть собі витончені костюми і ділові сукні з суворою вишивкою, яка тільки підкреслить елегантність вбрання. Українські мотиви набирають все більших обертів у верхньому одязі: починаючи від традиційних керсеток і жупанів з вовни та повсті і закінчуючи витонченими жакетами і пальто з шинельного сукна, твіду або овчини. Фасони і кольори теж різноманітні: від суворого варіанту в холодних відтінках до квітково-рожевого і червоно-бежевого - так що дівчата і жінки будь-якого віку підберуть собі що-небудь за смаком.
Навіть спортом можна займатися в вишитому одязі. Зараз з вишивкою є комфортний спортивний одяг різних видів: спортивний костюм, кросівки, кепки, футболки, «кенгуру» та інше.
А в вуличній casual моді вишивка вже давно в перших трендах. Її можна побачити на джинсах, куртках, світшоти і навіть взуття.
Аксесуари. Керамічні, металеві та дерев'яні, з бісеру та розписні - матеріалів для створення прикрас вистачає з головою. Намиста, ґердани, плетінки або силянки, кризи, згарди - це тільки частина назв українських етнічних прикрас на шию і всі вони користуються зараз значною популярністю. Можна побачити етнічні сережки, браслети, пояси, Чільця, вінки - нескінченна різноманітність біжутерії та головних уборів на будь-який смак. І, звичайно, взуття та сумочки - дівчатам без цих атрибутів нікуди.
Не бійся розбавляти свій гардероб одягом з вишивкою або поєднувати його з будь-яким з стилів, який тобі подобається - вона завжди буде виглядати органічно і оригінально.
- Безумовним хітом останніх років стала українська вишиванка.
- Сьогодні одяг з українською національною символікою і колоритом користується особливою популярністю не тільки в Україні.