Історія вишивки, весільні вишиванки
Вишиванки - це не тільки символ України, а й національна святиня, яка несе в собі всі традиції, духовне багатство, мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь українського народу. Ми вже давно переконалися, що вишиванка - це дуже актуально, стильно і модно в наш час.
Історія української вишиванки сягає далеко в минуле. Старі вишиванки виготовлялися з полотна. Всі дані археологів і мандрівників говорять про те, що вишивання на території України існувало ще з ХІ століття. У Х столітті про русів були написані оповідання арабським мандрівником. У них розповідалося, що русі носили вишитий одяг. Кожен орнамент мав своє значення. Вишиванки тих часів служили оберегом від різних бід і нечистої сили. За традицією вишивкою сорочок і блузок займалися тільки жінки, які передавали свої знання і навички з покоління в покоління. Старовинні вишиті вироби в давнину малі свої мотиви, які відображали символіку різних древніх культів. Мотиви поділяються на: геометричні, рослинні, зооморфні.
Ще про вишиванку можна сказати, що вона має, відмінності в залежності від територіального місцезнаходження. Геометричні і рослинні мотиви в таких кольорах, як червоний, жовтий і зелений, характерні для Гуцульських вишиванок. У Львівській області найчастіше використовували геометричні візерунки. У Закарпатській області найпопулярнішим для вишитих сорочок є мотив «каракулю» зиґзаґоподібної форми. А вісь для Буковини використовували рослинні або геометричні мотиви, які вишивали дрібним хрестиком і білою гладдю. Для Тернопільській області характерні бавовняні нитки, які згущують стібками. Вишиванки Волині вважалися легкі і дуже прості за рахунок геометричних візерунків. На вишитих виробах Київської області найчастіше зустрічалися рослинні і геометричні візерунки.
Весілля - це найважливіший день дня нареченої, і в цей день вона хоче виглядати найпрекраснішою і красивою. Багато українців влаштовують весілля в українському стилі, всі конкурси, традиції нашого народу враховуються при її проведенні.
Ну що ж робити з нарядами для нареченого і нареченої? Нареченого можна одягнути в костюм і оригінальну сорочку вишиванку. А що ж робити нареченій? Де купити весільне плаття вишиванку її мрії?
Весільна сукня вишиванка може бути як, коротке маленьке вишите біле плаття, так і пишне ніжне плаття з красивою, цікавою, дорогою вишивкою. Його можна пошити, але краще буде купити, так як для того що б пошити весільну сукню вишиванку йде багато часу. Плаття на весілля вишивають бісером, нитками. У більшості на сукнях вишивають квіткові орнаменти, так як це виглядає дуже ніжно, красиво і нарядно. Кожен візерунок, орнамент, малюнок на сукні має своє значення. Весільна сукня для нареченої є символом жіночності і краси.
Здійснити покупку весільного плаття вишиванки можна в салонах в будь-якому місті України, інтернет - магазинах, а так само в спеціальних магазинах в яких продають вишиванки і аксесуари до них. До сукні для нареченої ще, можна підібрати різноманітні аксесуари, такі як: намисто, сережки, віночок або ж фату прикрашену різними візерунками та орнаментами, квіти у волосся, пояс до сукні і, звичайно ж букет з польових квітів, який буде дуже модно, стильно і гармонійно виглядати з весільному сукнею Вашої мрії.
- Безумовним хітом останніх років стала українська вишиванка.
- Сьогодні одяг з українською національною символікою і колоритом користується особливою популярністю не тільки в Україні.