Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1554 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Всесвітній день вишиванки: як він з'явився і як святкувати


Наближається Всесвітній день вишиванки - культового елемента одягу, історія якого тісно переплітається з історією всього українського народу. З нашого огляду ви дізнаєтеся, коли і як відзначати цей день в Україні.
Коли день вишиванки?

У цей день прийнято вдягати свої кращі сорочки та сукні з українськими орнаментами і відвідувати присвячені їй заходи.

Щорічно він припадає на третій четвер травня. Якого ж числа діставати вишиванку в цьому році? Цього разу свято припадає на 16 травня.

Його мета - популяризувати українські традиції та культуру, зміцнити національну самосвідомість.
Що символізує вишиванка?

день вишиванки, вишиванка, вишита сорочка

Вишиванка не просто так стала атрибутом, який безпосередньо пов'язаний з самобутністю і цінностями українського народу. Історія прикраси одягу автентичними орнаментами йде в глибину століть. Останнім часом вишиванка набирає все більшої популярності не просто тому, що це красиво - кожен візерунок, колір стібка, композиція в ній має сенс і пов'язана з якимось епізодом з минулого нашої країни.

Якщо раніше по візерунку судили про статус, походження і матеріальне становище людини, зараз сорочку вибирають, в першу чергу, виходячи з особистих переваг. Незалежно від домішки місцевого колориту, вишиванка є загальнонаціональним оберегом, символом щастя, краси і здоров'я.
історія свята

Все почалося з того, що в 2006 році студентка з Чернівців запропонувала прийти до вузу в вишитій сорочці. Тоді на ініціативу відгукнулися кілька десятків студентів і кілька викладачів.

За словами Лесі Воронюк, яка перша зробила спроби організувати флешмоб, ідею їй подав знайомий, який постійно носив вишиванки, і виглядав в них гармонійно.

Цим історія не закінчилася. Щорічно відбувалися спроби організувати день вишиванки, тому з кожним роком все більше і більше людей одягали в цей день одяг з українським орнаментом.

Зараз це свято вийшло на міжнародний рівень. Його відзначають не тільки в Україні, а й за її межами: влаштовують марші, фестивалі, концерти, конкурси.

Бережімо українські традиції - вдягаймо вишиванки !!!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner