Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1581 відгук
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Мереживо - вишукана розкіш для настрою

Мереживна тканина - завжди була і залишається еталоном краси. Тому нею нерідко прикрашають предмети гардероба, аксесуари, сумки і навіть взуття. Мереживо можна знайти на весільному вбранні, вишитому одязі, на нижній білизні і різному домашньому текстилі. При промисловому виробництві використовуються, як натуральні: лляні, бавовняні і шовкові нитки, так синтетичні, що робить мереживо доступним різним верствам населення.

Історія виникнення мережива

Найперше мереживо було італійським, невідома білошвейка сплела його в середині 16 століття. Називалося воно «Punto Aria» або «повітряні петлі». Найдивнішим було те, що створювалося воно лише простий швейною голкою. Вишукана краса обробки швидко стала популярною і почала своє сходження в інших європейських державах. До України майстерність мереживниць дісталася лише до кінця 17 століття. Українські майстрині з захватом повторювали мудрі заморські візерунки, але освоївши техніку, внесли в неї і свої етнічні мотиви. Ера машинного мережива почалася у Франції з появою перших верстатів на рубежі 19 століття.

Які види мережив існують в світі

Безумовно, сучасні мереживні полотна, це в більшості своїй твори виконані машинами, рукоділлям зараз займаються лише ентузіасти, які прагнуть зберегти і передати традиційне мистецтво кружевоплетіння. Їхні вироби коштують нечувано дорого і є в більшій мірі творами мистецтва, ніж елементами гардероба.

1. Ручне мереживо

2. Машинне мереживо

Проводять його багатофункціональні автоматизовані агрегати, що працюють по налаштованим програмам, при цьому мереживо може бути кольоровими, прикрашеним люрексом або іншим декором. Найбільш яскравим і улюбленим промисловим мереживом вважаються ажурні і гіпюрові тканини.

За що люди в усьому світі люблять мереживо

    Воно привертає увагу, маючи благородну і вишукану естетику.

    Легкість і прозорість, дозволяють легко драпірувати його в пишні складки, створюючи унікальні наряди.

    Оптимальна сполучуваність з різними тканинами-компаньйонами.

    Повітропроникність і приємні тактильні відчуття

Як носити і зберігати мереживні вироби

Носіння мереживних тканин може з легкістю перетворити витонченість в вульгарність, якщо не дотримуватися елементарних правил - використовувати підкладку в цілісному виробі, залишаючи відкритими тільки доречні частини тіла. Також слід бути акуратним в поводженні з тонкими місцями, щоб не порвати складне повітряне плетіння, завдавши речі непоправну порчу.

Вироби з мережив не рекомендується зберігати на плічках, тонкий матеріал з легкістю може витягнутися під власною вагою і втратити первинну форму. Оптимальним буде розміщення в складеному вигляді на полиці в шафі.

Як організувати грамотний догляд

Для збереження привабливості та цілісності полотна, потрібно дотримуватися кількох основних правил:

    Прання

Рекомендуємо переважно ручне прання. Якщо на етикетці дозволена машинна, то використовуйте тільки делікатні режими. В якості миючих засобів вибирайте рідкі розчини, а не порошки. Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах і річ коштує дуже дорого, то краще скористатися послугами перевіреної хімчистки або в крайньому випадку прати виріб в спеціальному чохлі.

 Віджимання і сушка

Мереживо можна викручувати! Оберніть мереживний виріб махровим рушником і злегка промокніть кілька разів. Сушіть тільки горизонтально, розправивши на сухому рушнику.

 Прасування

Гладити мереживо потрібно на м'якій поверхні з вивороту, використовуючи вологу марлю. На прасці встановіть режим для шовкових тканин.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner