Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1619 відгуків
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 19.03).

Плаття на випускний, вишиті випускні плаття

Сукні, костюми, блузи, сорочки і навіть пальто з українською вишивкою стали не просто дуже популярні. Цей красивий і зручний одяг дозволяє почувати себе по справжньому українцем, відчувати гордість за своє коріння, за ту силу і любов до свободи, яку передали нам предки.

Вишиванка це воістину універсальний одяг, який виглядає ошатно у свята, і стильно і красиво в будні.

І справді, будь-які фасон з використанням української національної вишивки ніколи не будуть виглядати банально!
Отже, 7 фактів про вишиванку.

Ви знаєте, що означає і звідки пішов вислів «Народився в сорочці?».

З давніх-давен вважалося, що сорочка «закриває» людину з усіх боків, і особливі візерунки, вишиті на ній служать захистом від негативної енергії. Через схожt значення сорочкою називали також навколоплідний міхур, в якому був малюк в утробі матері. Якщо дитина народжувалася в міхурі, і він не розривався, існувало повір'я, що це принесе щастя і везіння.

У кожній області України свої традиції української вишивки. У Закарпатті переважають геометричні візерунки, на Волині - рослинні, мереживні, повітряні ажурні візерунки прийняті у Хмельницькій області. У Київській - рослинні мотиви, але з акцентом на реалізм. Вишиванки з двоколірним візерунком були популярні на Вінниччині, в Київському, Хмельницькому та Черкаському регіонах, і на Кіровоградщині.

Традиційна українська вишиванка використовує максимально лаконічну палітру. Тому візерунки завжди гармонійні і витримані. Найчастіше використовують два кольори - червоний і чорний. Синій колір широко застосовується також і часто використовується замість чорного. Помаранчевий, жовтий і зелений використовують значно рідше, і ще рідше такі кольори, як золотий і срібний.

Колірна гамма також розрізнялася в залежності від регіону. На Полтавщині і Чернігівщіні були найбільш поширені одноколірні вишиванки - колір вишивки і полотна збігався. Часто це був варіант - білими нитками на білій сорочці. Цікаво, що спостерігається певна тенденція - чим південніше, тим використовується більш багата кольорова палітра. Найбільш популярний колір полотна - білий і натуральний - колір небіленого полотна (від кремового, бежевого, до сіруватого).

Чорний колір вишиванки вважали кольором печалі, але в деяких регіонах чорні сорочки носили літні чоловіки.

Візерунки та кольори вишивки мають особливе значення. Червоний колір дуже часто присутній на весільних вбраннях, оскільки він означає любов, пристрасть. Білий - колір невинності і чистоти, чистих почуттів і намірів, тому весільні наряди завжди були білими. Жовтий означає радість і надію, синій - вода, небо, спокій, иньской енергія - жіноче начало. Щоб придбати душевну рівновагу люди здавна сиділи на природі, дивлячись у синє небо. Вишневий і коричневий використовували рідко. Це приземлені, важкі кольору. Переважно їх застосовували лише для акцентів.

Дитячі сорочки традиційно до семи років робили без вишивки. Після семи років сорочку міняли на вишиванку з квітковими, рослинними візерунками. Найбільш поширений дитячий оберіг - вишивка з зірками. Для дівчаток шили моделі з блакитною або синьою тканиною. Це посилювало жіноче начало.

Сучасні дизайнери широко використовують мотиви традиційної української вишивки у своїх колекціях моделей. Вишиванка відмінно поєднується з джинсами, спідницями, роблячи пересічний наряд стильним і незвичайним. Національною вишивкою прикрашають пальто, сукні, жилети, шапочки, аксесуари та ін. Оригінально і красиво виглядає пояс з українською вишивкою. Цей акцент робить наряд виразним, яскравим і завершеним. Вишиванку можна надягати на свято, в будні в офіс і на прогулянку. Це воістину універсальний одяг.

Сьогодні національна українська вишивка популярна не тільки в жіночому і чоловічому одязі, а й в інтер'єрі єрі і предметах декору. Виготовляють плитку з українським візерунком, чохли для мобільних телефонів, текстиль для дому та ін. Предмети декору з національним орнаментом - відмінний подарунок для друзів і близьких!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner