Цікаве про вишиванки
У минулі століття для українців вишиванка була повсякденним одягом. Для будь-якої події в житті була своя вишиванка, щодня носили вишиванки з пробачимо орнаментом, а вісь на свята одягали найкрасивіші сорочки і блузки з оригінальними візерунками, які в кожному регіоні були різними. Аналізуючи тип орнаменту, сучасні дослідники приходять до висновку, що вишиванка для українця завжди вважалася оберегом від темних сил зла. Можливо тому сьогодні, коли спостерігається відродження національного духу, у багатьох з нас з'єднання являється бажання купити вишиванку і таким чином заявити про свsq патріотизм і любов до України.
Відразу ж після народження дитини дарували його іменну сорочку з особливим орнаментом. Вона повинна була приховувати все тіло, а візерунки наносилися на комір і рукави. Ще Геродот у своїй «Історії» писав, що скіфи носили білі прикрашений одяг. Що цікаво, простежується зв'язок з символами, що беруть свій початок ще за часів Трипільської культури, яка існувала задовго до скіфів і слов'ян. За виготовлення одягу традиційно відповідали жінки, які передавали свій емоційний заряд готового виробу. Вісь чому і сьогодні найбільше цінуються вишиванки ручної роботи, які можна купити в інтернет-магазині Квітуча вишиванка. Є й інша легенда - у кожного чумака або козака була своя особиста сорочка, яку шила його улюблена жінка. За легендою тільки вона могла її праті або зашивати. Таким чином чоловік висловлював свою любов і відданість сімейному вогнищу. Ну, а першою людиною, яка не тільки популяризувала вишиванку, а й зробила її елементом повсякденного чоловічого ділового стилю, ставши Іван Франко. На купюрі в 20 гривень він якраз зображень в розшитій сорочці.
Як вибрати вишиванку
Асортимент сьогодні настільки широкий, що практично в будь-якому магазині можна купити український національний одяг. Альо на що звертати основну увагу при виборі? Вісь що радять майстри. По-перше, колір має значення: білий - чистота; червоний - вогонь, життєва сила; зелений - природа, відданість духам природи; синій - небо і вода; чорний - мудрість, зв'язок з предками. Орнамент теж може бути дуже різним. Для молоді вибирайте малюнок, де присутні дуб і калина, що символізують життєві сили. Виноград позначає прихильність сімейним традиціям, мак захищає все сімейство, майно і худобу від негативних енергій. Птахи - павич, ластівка, соловей, зозуля - кажуть про молодість, чистоту і сімейне щастя.
Вибирайте вишиванки з льону. Дорожчі варіанти шиють з шовку або батісту.
- Безумовним хітом останніх років стала українська вишиванка.
- Сьогодні одяг з українською національною символікою і колоритом користується особливою популярністю не тільки в Україні.