Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1536 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

День вишиванки в Україні: Цікаві факти про традиційне вбрання

16 травня у 2019 році в Україні відзначаємо День вишиванки. Чи не правда, чудове свято? У цей день кожен може показати свою любов до України, народної традиції, а також "похвалитися" не просто модною або дорогою річчю - а нарядом, який прикрашали, вкладаючи душу і особливий сенс. Так-так, адже кожен малюнок на вишиванці - код, причому в кожному регіоні України - він свій, унікальний.

- Історія української вишиванки

Історія вишивки на території України налічує не одну тисячу років. Переважно, вишивали дівчата готуючи придане до весілля, молоді умільці готували спеціальну скриня, яку рік за роком наповнювали вишитими обновками. Набагаті наречені малі по 30-40 сорочок, а заможні дівчата на виданні зберігали 100 і більше сорочок. Важливим елементом в гардеробі молодої сім'ї вважалася вишиванка для немовляти - на неї завдавала візерунок мати або бабуся дитини. Під час роботи над сорочкою співали народні пісні та читали молитви, щоб сорочка стала надійним оберегом. Тканину для жіночих сорочок робили з конопель або льону - саме ці матеріали вважали оберегом для молодої матері і її майбутньої дитини.

купити дитячі вишиванки

У вишивці всі елементи мають сакральне значення - нитки, тканина, орнамент і кольори. Найдавнішою і найскладнішою вважається вишивка білим по білому. За старих часів нитки для такого візерунка вибілювали протягом трьох років. Часто можна почути, що українська вишивка - це код нації, дослідники считают, що в орнаментах вишиванок наш народ "вписував" щастя, долю, довге життя і свободу.

- Особливості вишиванок в різних областях

У кожному регіоні вишиванки мають свої особливості. Наприклад, на Полтавщині рушники і сорочки часто вишивають гладдю і тільки білими нитками, іноді додаючи до візерунку сірі або червоні нитки. На Поліссі вишивка завжди відрізнялася якоюсь строгістю і простотою, часто в орнаменті використовували геометричні фігури, що повторювались кілька разів. Найчастіше для вишиванки використовували червоні нитки. На Півдні України завжди був популярний рослинний орнамент, а техніка - хрестиком. У цьому регіоні використовують широку колірну палітру, їм притаманне поєднання яскравих фарб. Однією з найбільш незвичайних считают Борщівську вишиванку з Тернопільської області. Її практично неможливо ні з чим сплутати через переважання чорного кольору. У народі навіть збереглася легенда, що під час одного з набігів кочівників в цій місцевості загинули всі чоловіки, а жінки з навколишніх сіл поклялися протягом 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки.

дизайнерські вишиванки

- Традиції свята

Святкувати День вишиванки запропонувала студентка факультету історії Чернівецького національного університету у 2006-му. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Тоді на парі у вишиванках прийшли кілька студентів і викладачів Чернівецького університету. Зараз свято стало шанованим і улюбленим - в День вишиванки українці надягають сорочки, сукні, футболки або доповнюють образ будь-якою іншою вишитою деталлю. Свято також шановане в мережі - улюбленим ставши конкурс на "Кращу вишивку" і краще фото у вишиванці. Інтернет-магазини, які торгують вишитими речами, часто розігрують до свята яскраві новинки. З 2015-го року до свята проводять акцію "Подаруй вишиванку захиснику", на сьогодні в ній взяли участь близько 50 країн світу. Вишиванки передають воїнам на Донбас.

- Знаменитості в українських вишиванках

Вже кілька років українська вишиванка залишається справжнім модним трендом серед знаменитостей зі світовим ім'я ям. І мова йде не просто про малюнок сорочки замовляють саме в українських дизайнерів. Так, в українських вишиванках і сукнях часто можна побачити Демі Мур, Мілу Куніс, Діту фон Тіз, Сандру Буллок. У 2012-му, коли в Україні проходив чемпіонат світу з футболу, вишиванку купила собі співачка Мадонна. Елементи української вишивки використовують в колекціях такі імениті бренди, як Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. У 2015-му американський Vogue назвавши українську вишиванку одним з головних трендів сезону.

Юлія Магдич

- З чим носять вишиванку

За старих часів крій і особливості сорочок були підпорядковані устрою життя і традицій. Скажімо, раніше розріз на жіночих сорочках робили майже до пояса, щоб можна було годувати немовля. Сорочки були досить довгими, оскільки наші предки не мали нижньої білизни. Незаміжні дівчата носили сорочки білі з вишитим подолом поверх спідниці, підперезуючи сорочку красивим поясом. Після сватання низ вишиванки ховався в поневу - спідницю особливого крою з шматків вовняної тканини. Було три основних фасон спідниці - дерга, запаска і плахта. Запаска і дерга вважалися повсякденними. Запаска шилася з недорогої вовняної тканини різних відтінків синього, червоного, зеленого кольорів. Вона представляла собою шматок тканини, до верхніх кутів якої пришивали тасьми або тонкі паски, щоб закріплювати спідницю на талії. Одночасно надягали дві запаски різного кольору: одна ззаду, інша спереду. У такій спідниці було зручно рухатися і управлятися по господарству. Дерга складалася з трьох шматків чорної щільної тканини, які облягали фігуру жінки, а на талії, зв'язку язувалися широким м'яким яким поясом. У святкові дні українки одягали плахту, як частина ошатного костюма.

Вважається, що першим "європеїзував" українську вишиванку в 19-му столітті Іван Франко - він одягав її з європейськім костюмом і задавши своєрідну моду. Сучасники згадували: "Де б він не з'єднання являвся, неодмінно привертав увагу своїм піджаком і вишитою сорочкою під пишними комірами і краватками". Зараз вишиванку часто комбінують з класичними блакитними, чорними або темно-синіми джинсами, лляними брюками, просторими, в етнічному стилі спідницями, і навіть міні - головне, щоб вам подобалося і образ вийшов ошатним.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner