Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1536 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Українські національні костюми.

Українці-гуцули, чоловічий костюм.

Чоловічий костюм. Українці-гуцули. Східна Галичина. Кінець XIX століття. Фонди РЕМ.

Своєрідний одяг населення Карпат, особливо гуцульський костюм. Святковий чоловічий костюм складається з вишитої сорочки - вишиванки, яку, на відміну від іншої території України, носили навипуск, поверх вузьких штанів - "гачів", хутряної безрукавки - "кептаря", короткого верхнього одягу - "сердака", шкіряного нешитого взуття - "постолів".
Своєрідним символом зайняти гуцулів - гірських пастухів та лісорубів - був специфічний шкіряний пояс "Попруга" і широкі "череси", що підтримують живіт від напруги під час важких робіт.
Неодмінними атрибутами святкового чоловічого гуцульського костюма були "топірциі" - символ колішніх бойових дружин - "громад" та опорні палиці - "келефи", вигадливо прикрашені карбованим орнаментом.
Відрізняє костюм гуцулів і наявність великої кількості шийних металевих прикрас, до яких відносяться литі хрести, зібрані в намисто - "зґарди"; різні персні; застібки до пояса; пристосування для носіння ключів - "клямр"; трубки і протички до них.

Український жіночий святковий костюм

Жіночий святковий костюм. Українці. Київська губернія. Кінець XIX століття Придбано в експедиції співробітником музею О. О. Макаренко в 1911 році з фондів Російського етнографічного музею.

Святковий жіночий костюм складався з сорочки, плахти, ошатного головного убору і взуття.
Ошатна плахта була обов'язково з тканим або вишитим візерунком. Робилася вона з двох шматків вузької і довгої тканини, яка зшивалася по довжині до половини; у цьому місці плахта перегиналася і носилася так, що зшита частина охоплювала зад і боки, а незшиті кінці звисали з боків, або підкручувались. Перед закривався порадником. Плахта була поширена практично на всій території України, але з локальними відмінностями в колірній гамі і способі закріплення на поясі.
Обов'язковим компонентом святкового костюма була безрукавка - "корсетка". Її часто шили з дорогих нарядних тканин і влітку, виходячи на вулицю, надягали на сорочку і поясний одяг, а взимку - під верхній одяг. Корсетка дівчат, молодих і літніх жінок відрізнялася мальовничістю тканини та оздоблення.
Неодмінною приналежністю жіночого костюма був головний убір, який у украінки "дівчини" складався з головної пов'язаність язки або вінка з квітів зі стрічками, а у заміжньої "жінки" - з чіпця "очіпка", покритого, в залежності від пори року, ситцевою хусткою або вовняною шаллю.
У свята одягали шкіряні "черевики" - чоботи зеленого або червоного кольору.
Завершували мальовничий костюм українки прикраси: "намисто" - зв'язки скляних бус, "коралі" - зв'язки намиста з натуральних і штучних коралів, "дукачі" - металеві медальйони і ба, а також сережки та каблучки - вироби широко розвиненого золотарного промислу, які можна було придбати на ярмарках .

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner