День вишиванки 2020. Українські дизайни на світових зірках
Вишиванка - національний український одяг, який останнім годиною ставши популярними не тільки всередині країни, але і за кордоном. І ми не могли не згадати про українську культурну спадщину перед Днем вишиванки.
З чим можна носити вишиванку та куди? Чи можна знайте дизайну вишиванок в колекціях законодавців моди? Яке місце займає українська традиційна вишита сорочка в світовому haute couture? На всі ці питання, і не тільки - ми постаралися відповісти в нашій статті.
Цей унікальний, барвистий твір мистецтва ставши легко впізнаваним в усьому світі, завоювавши місце модного тренду. Після Революції 2014 року яскраві традиційні вишиванки стали хітом міжнародного вуличного стилю.
Ви думали, що образи Алексі Чанг, Ріанни, Патрісії Каас, Кеті Холмс, або слов'янські червоні візерунки з подіуму Valentino з'єднання явилися на світ без впливу української вишиванки? Можете бути впевнені, що українська патріотична мода стала однією з найбільш яскравих святкових і повсякденних варіантів у гардеробі багатьох знаменитостей.
Богемна, знакова, самобутня - в наші дні вишиті блузки з традиційними українськими візерунками були знайдені в гардеробах Флоренс Уелч, Анни Делло Руссо, Вівіани Вольпічелли, Діти фон Тіз, Леандри Медині і Мелані Тьєррі. Їх пости в Instargam свідчать про те, що вишиванка може стати прекрасним доповненням на будь-який випадок: законодавці моди носять її на пляжах Ібіци і Сен-Тропе разом з солом'яними сумками і етнічними босоніжками, відвідують покази Тижнів моди разом з човниками на високих підборах, носять на прогулянку, доповнюючи джинсами і кросівками.
Багато українських дизайнерів відчувають необхідність показати світу свої відмінні національні особливості у своїх дизайнах.
Для різних регіонів України характерні певні плетіння. Вісь найбільш широко використовувані з них:
Полтава відома своєю специфічною і найскладнішою технікою. Сорочки тут в основному вишиті білими, рідше червоними і чорними нитками. Сорочки прикрашені візерунками, виконаними в рядок.
Для Харківської області, а також для Центральної України характерне використання поліхромного орнаменту, створеного хрестом або напівхрестом. Оскільки використовується груба нитка, візерунки здаються рельєфними.
Волинська область пишається своєю унікальною вишивкою. Візерунки виконані в червоних простих, але акуратних геометричних формах. Квіткові мотиви широко використовуються при оформленні українських традиційних костюмів.
Орнаменти на вишиванках на Подолі в основному чорні, з вставками червоного, синього, жовтого або зеленого кольору.
Львівські майстрині використовують багатий асортимент вишивки. Орнаменти в південних частинах - геометричні з білим фоном, який робить його ясним і світлим.
У Закарпатті використовуються різні манери зигзага. Діапазон кольорів досить широкий, червоний йде з чорним, використовуються білі і кольорові орнаменти.
Для Вінниці характерні багаті техніки вишивки, в тому числі нитка з бісеру, вишивка хрестиком, обшивка, окантовка і т. д.
Для Тернопільській області характерні візерунки з бавовняних ниток з потовщеними стібками. Такі вишивки покривають весь рукав вертикальними і розчепіреними лініями.
Сьогодні український вплив на модні подіуми складно переоцінити. Восени 2016 року бренд Sportmax представивши сукні, що нагадують голови чортківської сорочку, вишиванку з яскравими вишитими смужками на руках. Майже ідентична версія вишиванки 19-го століття захована в архівах київського музею Івана Гончара: за словами редактора моді і музейного радника Тетяни Соловей, колекція Sportmax була «темою для розмов» у місцевих новини. Ще не так давно, в колекції Dior Pre-Fall 2017 срібна вишивка «нео-фольклор» на джинсовій спідниці також нагадувала український мотив, який можна побачити на традиційних весільних скатертинах і рушниках.
Ближче до теплих сонячних днів у соціальних мережах поширився тренд носити вишиванки замість толстовок, футболок і блузок. І якщо старовинні вишиванки були зроблені, в основному, червоними, чорними і білими нитками, то тепер діапазон кольорів набагато ширше, аж до неону.
Класична вишита блуза ідеально поєднується з повсякденними джинсами: додайте босонжки, білі кросівки Converse або туфлі-тапочки, поміняйте свою нудну сіру футболку на вишиту сорочку і готуйтеся отримувати компліменти.
І справа тут не тільки в вишиванці, вишиті топи, майки, сукні, спідниці - що завгодно - ідеально підійдуть як для роботи, так і для побачення в поєднані з відповідними аксесуарами і косметикою.
Ви можете створювати свої улюблені образи «total white» і «total black», додавши вишиту сорочку в якості одного з елементів, а вишивка «білий на білому» надасть вашому образу ніжність і, в тій же година, оригінальність.
Раптове підвищення інтересу до української традиційної вишиванки на міжнародному рівні може бути також викликано завдяки дизайнеру Vita Kin, яка використовує дизайн-код vyshyvanka для створення промов для свого бренду. Останнім часом дизайнер стала міжнародною сенсацією: місцеві модні дизайнери, такі як Ася Мхітарян, носять дизайнерську версію жупана (традиційної української куртки) на Paris Fashion Week, а зірки вуличного стилю, такі як Анна Делло Руссо і Леандро Медині, переймають традиційний український стиль для демонстрації в Європі і Америці.
Проте, Made in Ukraine завжди залишиться самим автентичним і затребуваним для справжніх шанувальників української культури. Зберігаючи всі риси оригінального вишитого одягу, історія якого розпочалася в 13 столітті, з натурального лляного полотна вручну вишиті сорочки не втрачають своєї цінності.
Не тільки в День вишиванки, а й у повсякденних образах вишиванка може по-справжньому дива «вами» - частиною вашого життя, побуту, культурного самовираження і стилю.
- Дізнайтеся, ким був Миколай Мирлікійський за життя і що заборонено робити в день його пам'яті.
- Щорічно 6 грудня відзначають День збройних сил України. Це свято є спільним для усіх родів і видів військ. Традиційно у цей день нагороджують війcьковослужбовців, а також вшановують полеглих захисників.