Якою має бути весільна сукня в українському стилі?
Останнім часом особливо популярними стали весілля в етно стилі. Якщо кілька років тому чисто українські весільні заходи проводилися виключно в західній частині країни, то зараз вони стали традиційними на всій території України і навіть за кордоном. Працюючи над оформленням такого торжества, можна втілити в реальність всі свої фантазії в декорі місця проведення, а особливо - у весільному вбранні молодят.
Весільні сукні в українському стилі
Тут у дівчини є можливість вибирати між традиційним українським вбранням і класичним білим весільним платтям, витончено декорованим елементами українського орнаменту.
У першому випадку національний костюм нареченої складається з довгої спідниці і білої вишиванки. Зазвичай тканина для такого вбрання підбирається натуральна і дуже легка. Як аксесуари для традиційного костюма використовуються:
- широкий червоний пояс - він додатково підкреслює стрункість нареченої;
- червоні чобітки - для українців це символ еротичної сили і родючості.У минулі часи подарунок від хлопця дівчині у вигляді таких чобітків означав всю серйозність його намірів і пропозиція заміжжя. Чому саме червоний колір? Тому що у весільному обряді він символізує колір калини - дівочої цноти, а також рівень забезпеченості нареченої;
- вінок - в деяких випадках він використовується замість традиційної фати і повинен підбиратися в гармонії з весільним букетом;
- намисто, браслети і сережки, підібрані в тон один одному і до загального образу нареченої. Класичне весільне плаття в українському стилі може бути різного крою і довжини, з атласу або шифону. Відмінно виглядає довгий білий наряд з корсетом, на якому вишитий яскравий український орнамент. Також ним можна прикрасити рукави і поділ або будь-яку іншу частину сукні.
Національна вишивка
Вона гармонійно підкреслює жіночну натуру української нареченої. Ще в давні часи вручну вишитий одяг служив не тільки для краси, а й як оберіг. У цьому можна переконатися, дізнавшись магічне значення кожного окремого орнаменту, лінії або візерунка:
- грона винограду - символ міцної і щасливого життя молодої пари;
- маки - символ краси;
- калина - символ безмежної і вічної любові;
- квіти, що утворюють жіночу фігуру - оберіг нареченої від пристріту і псування.
Основними тонами в українському стилі є червоний і білий, їх можна використовувати в однаковій кількості або, наприклад, сукня - в білому кольорі, а декор - в червоному. Звичайно, колірна палітра не обмежується тільки цими тонами, додатково до них йдуть різноманітні відтінки:
- зелений - символ нового життя;
- червоний - символ краси;
- блакитний - символ чистої води;
- жовтий - символ сонця.
Навіть чорний колір не виключається на весільній сукні в українському стилі. Зазначені тони можуть бути присутні не тільки в вишитих елементах. Наприклад, тканина для плаття може бути однотонною зі світлим блакитним або жовтим відтінком. Крім наряду нареченої в українському стилі, наречений також повинен бути одягнений відповідно. Зазвичай це білий костюм з вишивкою, елементи якої ідентичні прикрасам на весільній сукні.
- Дізнайтеся, ким був Миколай Мирлікійський за життя і що заборонено робити в день його пам'яті.
- Щорічно 6 грудня відзначають День збройних сил України. Це свято є спільним для усіх родів і видів військ. Традиційно у цей день нагороджують війcьковослужбовців, а також вшановують полеглих захисників.