Жіночі вишиванки з традиціями в сучасність
Вишиванка - це не просто ефектний одяг з вишитими на ній візерунками, але це ще і символ єдності народу і шанування своїх давніх традицій.
А також вишиванка - це свого роду оберіг, адже більшість орнаментів несуть у собі сакральний зміст, особливо при пошитті вручну.
У гардеробі кожної жінки на Україні можна знайте будь то сорочку, туніку, плаття, джинси або спідницю, прикрашені різними візерунками. Жіночі вишиванки будуть доречні як для прогулянки, так і для офісу. На будь-якому святі вишиті сукні або туніки зроблять Вас яскравою і такою, що є ятовується. А весільну сукню-вишиванку не зрівнятися ні з яким іншим нарядом.
Якщо Ви майстриня, то можна спробувати самій зшити наряд, а якщо ні - то просто купити жіночу вишиванку в нашому інтернет-магазині "Квітуча вишиванка".
Тканини для вишиванок
За традицією найчастіше для вишиванок використовують натуральні матеріали: льон, шовк, бавовна, сорочкова тканина. Сучасні вишиванки можуть бути також з атласу, шифону, тканини з невеликим вмістом синтетики.
Лляне полотно приємне для тіла, володіє терморегулюючим ефектом і бактерицидними властивостями, міцне.
Бавовняне полотно гігієнічне і просте у догляді.
Шовк має дуже багатий вигляд. Такі вишиванки будуть виглядати дуже стильно, особливо в техніці «білим по білому».
Шифон досить складний матеріал для вишивки, тому вишиванки з нього мають прості і лаконічні візерунки. Однак шифонові вироби не мнуться і виглядають дуже витончено і повітряно.
Для вишиванок бісером використовують льон і бавовна, за рахунок щільності яких вишивка не буде провисати.
Візерунки та кольори
У різних регіонах України були свої відмінні риси квітів і візерунків. На Полтавщині в пріоритеті була гладь білими нитками, яка обрамлялася чорними або кольоровими смугами. У Київській області часто зустрічалася суміш геометричних і рослинних візерунків (ромби, квадрати, виноградні грона, хміль) червоного, білого або чорного кольору. Для Полісся або Волині характерний простий, геометричний візерунок червоного кольору на світло-сірому полотні. На Чернігівщіні шили білі вишивки з кольоровими вставками абстрактних і рослинних орнаментів. У Південних регіонах і Харкові техніка схожа на центральні регіони, використовувалася груба нитка для об'єднання ємності. Найбільш яскравими і барвистими візерунками були гуцульські.
Для наших предків кольори ниток малі свою символіку.
Червоний колір означає любов, сонце і радість. Це заряд для позитивних емоцій.
Чистоту і невинність сімволізує білий колір. Білу вишивку надягали незаміжні дівчата.
Захисним кольором є синій. Він асоціюється з небом, водою, очищенням і спокоєм.
Зелений колір виражає молодість, красу і свіжість.
Сорочка з жовтими або золотими нитками за повір'ям ям могла принести в будинок достаток. Теплі кольори означали благополуччя, пшеницю, мед, багатство.
Візерунки також несли своє призначення.
Наприклад, хрест - символ сонця і світла, що протистоїть темряві, а також поєднання двох начал - чоловічого і жіночого. Калина - символ шлюбного союзу, любові. Соняшники - здоров'я, заряд сонячної енергії.
Традиційний одяг наших предків легко адаптується під сучасність. Приталені туніки і сорочки з поясами відмінно виглядають як з джинсами, так і в діловому костюмі. Завдяки широкому вибору матеріалів, ниток і орнаментів кожна дівчина може підкреслити свій індивідуальний стиль за допомогою вишиванки.
В інтернет магазині вишиванок Квітуча вишиванка Ви обов'язково знайдете одяг на свій смак. А також тут Ви можете купити вишиванку ручної роботи за своїми мірками вишиту з любов`ю!!!.
- Безумовним хітом останніх років стала українська вишиванка.
- Сьогодні одяг з українською національною символікою і колоритом користується особливою популярністю не тільки в Україні.