Продавець Квітуча вишиванка розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1581 відгук
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 11.12).

День вишиванки цього року припадає на 21 травня

Всесвітній День вишиванки святкується щорічно в третій четвер травня.

Батьківщина свята вишиванки - Чернівці. А почалося все з дуже милої ініціативи мерії цього міста, яка встановила традицію дарувати всім малюкам, народженим в цей день, вишиті сорочки.

Потім кілька студентів і викладачів Чернівецького національного університету домовилися в один з днів одягнути вишиванки і прийти в них в університет. Це сталося в 2006 році за пропозицією студентки історичного факультету Лесі Воронюк.

По прикладу студентів з Чернівців пішли учні інших ВНЗ по всій країні. Свято перетворилося на всеукраїнське, а потім істало всесвітнім.

Зараз в День вишиванки традиційну українську сорочку одягають у багатьох країнах світу: в дитсадок, до школи, а також студенти, викладачі. Цієї традиції дотримуються і офісні працівники, а також службовці сфери послуг. Вишивка стала трендом!

До свята приєднуються українці, які працюють або навчаються за кордоном, а також українська діаспора. Прийнято проводити марші вишиванок та конкурси найкращого національного костюма.



День української вишиванки спрямований на збереження історії, національної культури і традицій.

Різноманітність вишитих візерунків на українському національному одязі вражає: вони унікальні для кожного регіону країни, несуть смислове навантаження і є символами добра, багатства, краси, здоров'я, а також оберегом від злих духів.

Геродот, який жив до нашої ери, писав, що Скіфи (які тоді проживали на території сучасної України), носили традиційний одяг, який був прикрашений вишивкою. Також арабські купці згадували про русів, що носять вишиті шати.

Ромби, кружечки, хрести, лінії, зигзаги ... Різні геометричні візерунки - це таємні символи, секретний код, який тісно пов'язаний зі слов'янською міфологією.


    Вишивалася сорочка, в основному, улюбленими і рідними людьми: матір'ю, дружиною чи сестрою. Чоловік, який йшов надовго з дому на війну, носив на собі шматочок з дому: одяг, який вишивали з молитвою і любов'ю.
    Також вишивка говорила про статус власника: чим багатший візерунок, чим дорожче полотно і нитки, тим вищий статус людини, яка її носить.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner